Guinness Pro14 teams fixtures and results for the first 21 rounds

Guinness Pro14 teams fixtures and results for the first 21 rounds,

2018 results are shown after the 2019 and 2020 fixtures

ROUND 1

27th SEP

18:05

Toyota Cheetahs  

48 – 14

…………………

Glasgow Warriors

27SEP

19:35

Ulster Rugby
38 – 14 Ospreys
28SEP

15:00

Munster Rugby
39 – 9 Dragons
28SEP
15:00
Isuzu Southern Kings
27 – 31 Cardiff Blues
Scarlets 8 – 10 Connacht Rugby
28SEP

17:15

Benetton Rugby 27 – 32 Leinster Rugby
28SEP

19:35

Edinburgh Rugby 50 – 15 Zebre
Round 2 …………………
04OCT

19:35

Glasgow Warriors 21 – 25
Scarlets
04OCT

19:35

Leinster Rugby 53 – 5
Ospreys
05OCT

15:00

Isuzu Southern Kings 20 – 31 Munster Rugby
05OCT

17:15

Cardiff Blues 11 – 19 Edinburgh Rugby
05OCT

17:00

Zebre 28 – 52
Dragons
05OCT

17:15

63 – 26
…………………
Ulster Rugby
05OCT

19:35

Connacht Rugby 41 – 5 Benetton Rugby
Round 3
11OCT

19:15

40 – 16
Munster Rugby
11OCT

19:35

Dragons

14 -38

…………………

Connacht Rugby
11OCT

19:35

Leinster Rugby 40 – 14
Edinburgh Rugby
12OCT

15:00

Scarlets 54 – 10
Zebre
12OCT

15:00

Isuzu Southern KingS 17 – 42
Ulster Rugby
12OCT

19:35

Glasgow Warriors 17 – 13
Cardiff Blues
12OCT

19:35

Ospreys 24 – 20
Benetton Rugby
Round 4 …………………
25OCT

19:35

Munster Rugby 28 – 12 Ospreys
25OCT

19:35

Ulster Rugby 23 – 14 Cardiff Blues
26OCT

15:00

Dragons

18 – 5 Glasgow Warriors
26OCT

15:00

Benetton Rugby

36 – 30

…………………

Isuzu Southern KingS
26OCT

15:00

Connacht Rugby 24 – 22

Toyota Cheetahs

26OCT

17:15

Zebre 0 – 3
Leinster Rugby
26OCT

19:35

Edinburgh Rugby 46 – 7
Scarlets
Round 5 …………………
01NOV

19:35

Glasgow Warriors 50 – 0
Isuzu Southern KingS
01NOV

19:35

Leinster Rugby 50 – 15

Dragons

01NOV

19:35

Ulster Rugby 22 – 7

Zebre

02NOV

15:00

Scarlets

17 – 13

Toyota Cheetahs

02NOV

17:15

Ospreys 10 – 20
Connacht Rugby
02NOV

17:15

Benetton Rugby 18 – 16

…………………

Edinburgh Rugby
02NOV

19:35

Cardiff Blues 23 – 33
Munster Rugby
Round 6 …………………
08NOV

19:35

Connacht Rugby 11 – 42
Leinster Rugby
08NOV

19:35

Edinburgh Rugby 20 – 7
Dragons
09NOV

15:00

Ospreys 14 – 16
Isuzu Southern King
09NOV

15:00

Zebre

7 – 31 Glasgow Warriors
09NOV

17:15

Cardiff Blues 30 – 17
Toyota Cheetahs
09NOV

17:15

Ulster Rugby  

22 – 16

…………………

Munster Rugby
09NOV

19:35

Scarlets 20 – 17
Benetton Rugby
Round 7 …………………
29NOV

19:35

Munster Rugby 16 – 18
Edinburgh Rugby
29NOV

19:35

Ulster Rugby 29 – 5
Scarlets
30NOV

15:00

Benetton Rugby 28 – 31
Cardiff Blues
30NOV

17:15

Connacht Rugby 24 – 18
Isuzu Southern King
30NOV

17:15

Dragons  

12 – 39

…………………

Zebre
30NOV

19:15

Glasgow Warriors 21 – 12
Leinster Rugby
30NOV

19:15

Ospreys 13 – 18
Toyota Cheetahs
Round 8
20DEC

19:15

Leinster Rugby 54 – 42
…………………
Ulster Rugby
21DEC

15:00

Zebre 8 – 13 Benetton Rugby
21DEC

17:15

Connacht Rugby 14 –19 Munster Rugby
21DEC

17:15

Dragons 22 – 20
Scarlets
21DEC

17:45

Glasgow Warriors 20 – 16
Edinburgh Rugby
21DEC

19:35

Ospreys 16 – 19
Cardiff Blues
Round 9
26DEC

15:00

Cardiff Blues 16 – 12 Dragons
26DEC

17:15

Scarlets 44 – 0 Ospreys
27DEC

19:35

Ulster Rugby 35 – 3
Connacht Rugby
28DEC

13:00

Benetton Rugby 36 – 25
Zebre
28DEC

15:00

Edinburgh Rugby 29 – 19
Glasgow Warriors
28DEC

18:00

Munster Rugby 6 – 13
Leinster Rugby
Round 10
03JAN

19:35

Cardiff Blues 14 – 16
Scarlets
03JAN

19:35

Ulster Rugby 38 – 17
Munster Rugby
04JAN

13:00

Dragons 25 – 18
Ospreys
04JAN

15:00

Zebre 41 – 13
Toyota Cheetahs
04JAN

17:30

Leinster Rugby 54 – 7
Connacht Rugby
04JAN

17:30

Edinburgh Rugby 61 – 13
Isuzu Southern King
25JAN

TBC

Isuzu Southern King 30 – 31

Toyota Cheetahs

01FEB

TBC

Toyota Cheetahs

45 – 0 Isuzu Southern King
Round11
14FEB

19:35

Glasgow Warriors 56 – 24
Zebre
14FEB

19:35

Munster Rugby 68 – 3
Isuzu Southern King
15FEB

14:30

Leinster Rugby 36 – 12
15FEB

15:00

Scarlets 9 – 14
Edinburgh Rugby
15FEB

17:15

Ospreys 26 – 24
Ulster Rugby
15FEB

19:35

Connacht Rugby 29 – 0
Cardiff Blues
Round 12
21FEB

19:35

Edinburgh Rugby 41 – 14
Connacht Rugby
21FEB

19:35

Ospreys 13 – 21
Leinster Rugby
21FEB

20:35

Zebre 0 – 28
Munster Rugby
22FEB

19:35

Glasgow Warriors 34 – 19 Dragons
22FEB

19:35

Ulster Rugby 20 – 10

Toyota Cheetahs

23FEB

17:15

Cardiff Blues 34 – 24  Benetton Rugby
23FEB

17:15

Scarlets 36 – 17 Isuzu Southern King
Round 13
28FEB

19:35

Edinburgh Rugby 14 – 06 Cardiff Blues
28FEB

19:35

Leinster Rugby 55 – 19 Glasgow Warriors
29FEB

14:00

Zebre Postponed Ospreys
29FEB
Latest Round
Benetton Rugby POSTPONED

Stadio Monigo

Ulster Rugby
29FEB

17:00

Munster Rugby Irish Independent Park Scarlets
29FEB

17:15

Dragons 13 – 10

Toyota Cheetahs

01MAR

15:00

Isuzu Southern King 19 – 29
Connacht Rugby
Round 14
20MAR

17:35

Connacht Rugby Sportsground Scarlets
20MAR

17:35

Ulster Rugby Kingspan Stadium Dragons
21MAR

15:00

Cardiff Blues Cardiff Arms Park Zebre
21MAR

15:00

Isuzu Southern King Nelson Mandela Bay Edinburgh Rugby
21MAR

17:00

Toyota Cheetahs

Toyota Stadium Leinster Rugby
21MAR

17:15

Ospreys Liberty Stadium Glasgow Warriors
21MAR

18:15

Benetton Rugby Stadio Monigo Ulster Rugby
Round 15
27MAR 19:15 Isuzu Southern King Nelson Mandela Bay Leinster Rugby
27MAR 19:35 Glasgow Warriors Scotstoun Stadium Ulster Rugby
27MAR 19:35 Munster Rugby Irish Independent Park Benetton Rugby
28MAR 15:00 Scarlets Parc y Scarlets Dragons
28MAR 17:00

Toyota Cheetahs

Toyota Stadium Edinburgh Rugby
28MAR 17:15 Cardiff Blues Cardiff Arms Park Ospreys
28MAR 18:15 Zebre Stadio Sergio Lanfranchi Connacht Rugby
Group16
10APR 19:35 Connacht Rugby Sportsground Glasgow Warriors
19:35 Edinburgh Rugby BT Murrayfield Benetton Rugby
11APR

15:00

Munster Rugby Irish Independent Park Cardiff Blues
11APR

16:00

Isuzu Southern King Nelson Mandela Bay Scarlets
11APR

17:15

Leinster Rugby RDS Arena Zebre
11APR

18:15

Toyota Cheetahs

Toyota Stadium Ospreys
11APR

19:35

Dragons Rodney Parade Ulster Rugby
Round 17
17APR

19:35

Glasgow Warriors Scotstoun Stadium

Toyota Cheetahs

17APR

20:05

Benetton Rugby Stadio Monigo Connacht Rugby
18APR

15:00

Ospreys Payanini Rugby Center Dragons
18APR

15:00

Zebre Stadio Sergio Lanfranchi Isuzu Southern King
18APR

16:15

Scarlets Payanini Rugby Center Cardiff Blues
18APR

17:30

Leinster Rugby Aviva Stadium Munster Rugby
18APR

19:45

Ulster Rugby Kingspan Stadium Edinburgh Rugby
Round 18
24APR

18:05

Benetton Rugby Stadio Monigo Scarlets
24APR

19:35

Dragons Rodney Parade Leinster Rugby
24APR

19:35

Edinburgh Rugby BT Murrayfield Ospreys
25APR

15:00

Toyota Cheetahs

Toyota Stadium Zebre
25APR

17:15

Munster Rugby Irish Independent Park Glasgow Warriors
25APR

19:35

Cardiff Blues Cardiff Arms Park Isuzu Southern King
25APR

19:35

Connacht Rugby Sportsground Ulster Rugby
Round 19
08MAY

19:35

Cardiff Blues Cardiff Arms Park
08MAY

19:35

Ulster Rugby Kingspan Stadium Glasgow Warriors
09MAY

13:00

Toyota Cheetahs

Toyota Stadium Dragons
09MAY

15:00

Isuzu Southern King Nelson Mandela Bay Benetton Rugby
09MAY

16:15

Ospreys Payanini Rugby Center Zebre
09MAY

17:30

Edinburgh Rugby BT Murrayfield Munster Rugby
09MAY

19:45

Scarlets Parc y Scarlets Leinster Rugby
Round 20
15MAY

19:35

Glasgow Warriors Scotstoun Stadium Ospreys
15MAY

19:35

Leinster Rugby RDS Arena Cardiff Blues
16MAY

15:00

Isuzu Southern King Nelson Mandela Bay Dragons
16MAY

17:15

Scarlets Parc y Scarlets Munster Rugby
16MAY

17:15

Toyota Cheetahs

Toyota Stadium Benetton Rugby
16MAY

17:35

Connacht Rugby Sportsground Edinburgh Rugby
Round 21
29MAY Benetton Rugby Stadio Monigo Zebre
29MAY Dragons Rodney Parade Cardiff Blues
29MAY Edinburgh Rugby BT Murrayfield Glasgow Warriors
29MAY Isuzu Southern King Nelson Mandela Bay

Toyota Cheetahs

29MAY Munster Rugby Thomond Park Connacht Rugby
29MAY Ospreys Liberty Stadium Scarlets
29MAY Ulster Rugby Kingspan Stadium Leinster Rugby

 

* Dates for the knockout stage are to be confirmed. The final will be held at Cardiff City Stadium on the weekend of 19-21 June.

 

Guinness Pro14 Results 2018-19

Round 1

Fri 31 Aug Cardiff Blues 32-33 Leinster

Fri 31 Aug Ospreys 17-13 Edinburgh

Fri 31 Aug Zebre 32-16 Southern Kings

Sat 1 Sep Connacht 26-27 Glasgow

Sat 1 Sep Munster 38-0 Cheetahs

Sat 1 Sep Ulster 15-13 Scarlets

Sat 1 Sep Dragons 17-21 Benetton

Round 2

Fri 7 Sep Glasgow 25-10 Munster

Fri 7 Sep Ulster 30-29 Edinburgh

Sat 8 Sep Dragons 27-22 Southern Kings

Sat 8 Sep Connacht 32-13 Zebre

Sat 8 Sep Ospreys 46-14 Cheetahs

Sat 8 Sep Scarlets 23-21 Leinster

Sat 8 Sep Benetton 27-25 Cardiff Blues

Round 3

Fri 14 Sep Edinburgh 17-10 Connacht

Fri 14 Sep Munster 49-13 Ospreys

Sat 15 Sep Leinster 52-10 Dragons

Sat 15 Sep Scarlets 38-29 Benetton

Sat 15 Sep Cheetahs 24-52 Glasgow

Sat 15 Sep Zebre 26-24 Cardiff Blues

Sun 16 Sep Southern Kings 7-28 Ulster

Round 4

Fri 21 Sep Cheetahs 39-39 Ulster

Fri 21 Sep Cardiff Blues 37-13 Munster

Sat 22 Sep Southern Kings 38-28 Glasgow

Sat 22 Sep Connacht 33-20 Scarlets

Sat 22 Sep Dragons 16-5 Zebre

Sat 22 Sep Leinster 31-7 Edinburgh

Sat 22 Sep Ospreys 27-10 Benetton

Round 5

Fri 28 Sep Cardiff Blues 24-21 Cheetahs

Fri 28 Sep Edinburgh 31-30 Benetton

Sat 29 Sep Zebre 8-22 Ospreys

Sat 29 Sep Connacht 3-20 Leinster

Sat 29 Sep Scarlets 54-14 Southern Kings

Sat 29 Sep Glasgow 29-13 Dragons

Sat 29 Sep Munster 64-7 Ulster

Round 6

Fri 5 Oct Edinburgh 37-21 Cheetahs

Fri 5 Oct Glasgow 36-8 Zebre

Fri 5 Oct Ulster 15-22 Connacht

Sat 6 Oct Scarlets 20-17 Ospreys

Sat 6 Oct Dragons 15-23 Cardiff Blues

Sat 6 Oct Leinster 30-22 Munster

Sat 6 Oct Benetton 28-5 Southern Kings

Round 7

Fri 26 Oct Southern Kings 34-41 Scarlets

Fri 26 Oct Zebre 34-16 Edinburgh

Fri 26 Oct Ulster 36-18 Dragons

Fri 26 Oct Ospreys 22-17 Connacht

Sat 27 Oct Benetton 3-31 Leinster

Sat 27 Oct Munster 25-24 Glasgow

Sat 27 Oct Cheetahs 21-10 Cardiff Blues

Round 8

Fri 2 Nov Edinburgh 31-21 Scarlets

Fri 2 Nov Ospreys 20-29 Glasgow

Sat 3 Nov Benetton 10-15 Ulster

Sat 3 Nov Connacht 33-12 Dragons

Sun 4 Nov Southern Kings 31-38 Leinster

Sun 4 Nov Cardiff Blues 37-0 Zebre

Sun 4 Nov Cheetahs 26-30 Munster

Round 9

Fri 23 Nov Glasgow 40-15 Cardiff Blues

Fri 23 Nov Leinster 52-7 Ospreys

Fri 23 Nov Scarlets 29-12 Ulster

Sat 24 Nov Cheetahs 31-25 Benetton

Sun 25 Nov Southern Kings 14-31 Connacht

Sun 25 Nov Zebre 7-32 Munster

Sun 25 Nov Dragons 18-12 Edinburgh

Round 10

Fri 30 Nov Munster 44-14 Edinburgh

Fri 30 Nov Ospreys 43-0 Zebre

Sat 1 Dec Cheetahs 17-21 Connacht

Sat 1 Dec Ulster 16-12 Cardiff Blues

Sat 1 Dec Dragons 10-59 Leinster

Sat 1 Dec Glasgow 29-20 Scarlets

Sat 1 Dec Southern Kings 19-22 Benetton

Round 11

Fri 21 Dec Cardiff Blues 19-16 Dragons

Fri 21 Dec Ulster 19-12 Munster

Sat 22 Dec Ospreys 19-12 Scarlets

Sat 22 Dec Edinburgh 23-7 Glasgow

Sat 22 Dec Leinster 33-29 Connacht

Sun 23 Dec Zebre 8-10 Benetton

Round 12

Fri 28 Dec Connacht 21-12 Ulster

Sat 29 Dec Benetton 28-10 Zebre

Sat 29 Dec Glasgow 8-16 Edinburgh

Sat 29 Dec Munster 26-17 Leinster

Sat 29 Dec Scarlets 5-34 Cardiff Blues

Sun 30 Dec Dragons 23-22 Ospreys

Round 13

Sat 5 Jan Benetton 20-17 Glasgow

Sat 5 Jan Ospreys 20-11 Cardiff Blues

Sat 5 Jan Leinster 40-7 Ulster

Sat 5 Jan Scarlets 22-13 Dragons

Sat 5 Jan Connacht 24-31 Munster

Sat 5 Jan Edinburgh 38-0 Southern Kings

Sun 6 Jan Zebre 12-27 Cheetahs

Round 11

Fri 18 Jan Southern Kings 17-24 Cheetahs

Round 14

Fri 25 Jan Glasgow 9-3 Ospreys

Fri 25 Jan Leinster 22-17 Scarlets

Fri 25 Jan Ulster 17-17 Benetton

Sat 26 Jan Cheetahs 61-28 Zebre

Sat 26 Jan Dragons 7-8 Munster

Sat 26 Jan Southern Kings 25-21 Edinburgh

Sat 26 Jan Cardiff Blues 8-7 Connacht

Round 12

Sat 2 Feb Cheetahs 40-36 Southern Kings

Round 15

Fri 15 Feb Ospreys 0-8 Ulster

Fri 15 Feb Edinburgh 34-17 Dragons

Fri 15 Feb Munster 43-0 Southern Kings

Sat 16 Feb Zebre 24-40 Leinster

Sat 16 Feb Benetton 25-19 Scarlets

Sat 16 Feb Connacht 25-17 Cheetahs

Sat 16 Feb Cardiff Blues 34-38 Glasgow

Round 16

Fri 22 Feb Glasgow 43-17 Connacht

Fri 22 Feb Ospreys 13-19 Munster

Fri 22 Feb Leinster 59-19 Southern Kings

Sat 23 Feb Benetton 57-7 Dragons

Sat 23 Feb Edinburgh 17-19 Cardiff Blues

Sat 23 Feb Ulster 54-7 Zebre

Sun 24 Feb Scarlets 43-21 Cheetahs

Round 17

Fri 1 Mar Leinster 19-7 Cheetahs

Sat 2 Mar Connacht 46-5 Ospreys

Sat 2 Mar Benetton 18-10 Edinburgh

Sat 2 Mar Scarlets 10-6 Munster

Sat 2 Mar Zebre 10-42 Glasgow

Sat 2 Mar Cardiff Blues 26-19 Southern Kings

Sun 3 Mar Dragons 15-28 Ulster

Round 18

Fri 22 Mar Cardiff Blues 41-17 Scarlets

Fri 22 Mar Connacht 29-14 Benetton

Fri 22 Mar Edinburgh 28-11 Leinster

Sat 23 Mar Ospreys 29-20 Dragons

Sat 23 Mar Ulster 33-19 Southern Kings

Sat 23 Mar Glasgow 35-17 Cheetahs

Sat 23 Mar Munster 31-12 Zebre

Round 19

Fri 5 Apr Munster 45-21 Cardiff Blues

Fri 5 Apr Glasgow 30-7 Ulster

Sat 6 Apr Cheetahs 14-31 Ospreys

Sat 6 Apr Zebre 5-6 Connacht

Sat 6 Apr Scarlets 12-20 Edinburgh

Sat 6 Apr Leinster 27-27 Benetton

Sun 7 Apr Southern Kings 18-18 Dragons

Round 20

Fri 12 Apr Benetton 28-37 Munster

Fri 12 Apr Southern Kings 7-43 Ospreys

Fri 12 Apr Edinburgh 7-29 Ulster

Sat 13 Apr Connacht 29-22 Cardiff Blues

Sat 13 Apr Leinster 24-39 Glasgow

Sat 13 Apr Scarlets 42-0 Zebre

Sat 13 Apr Cheetahs 38-13 Dragons

Round 21

Sat 27 Apr Dragons 34-32 Scarlets

Sat 27 Apr Zebre 11-25 Benetton

Sat 27 Apr Cheetahs 61-25 Southern Kings

Sat 27 Apr Cardiff Blues 23-26 Ospreys

Sat 27 Apr Ulster 14-13 Leinster

Sat 27 Apr Glasgow 34-10 Edinburgh

Sat 27 Apr Munster 27-14 Connacht

Quarter-finals

Sat 4 May Munster 15-13 Benetton

Sat 4 May Ulster 21-13 Connacht

Semi-finals

Fri 17 May Glasgow 50-20 Ulster

Sat 18 May Leinster 24-9 Munster

Champions Cup qualifier

Sat 18 May Ospreys 21-10 Scarlets

Final